Associo

Головна > Безхмарне майбутнє хмарних технологій

Безхмарне майбутнє хмарних технологій

Автор   Евгеній Ігнатенко          25.04.2022

Україна це багато в чому парадоксальна держава, сповнена суперечностей. Молода демократія, але з давньою історією, країна з високим рівнем освіченості, але низьким ВВП, переважно консервативна у поглядах громадян, але ліберальна в питанні свободи слова… 

Одним із таких протиріч є прагнення українців до цифровізації на фоні тривалого технологічного відставання. Зокрема, лише нещодавно наша держава остаточно визначилась із використанням хмарних технологій. Однак, зрозуміло, що як і усі подібні процеси, це потребуватиме від держорганів максимальної ефективності.

Хмарні технології і держава

Хмарні технології, які вже давно стали звичними для розвинутих країн, лише нещодавно отримали перспективи в Україні. Зокрема, незадовго до війни, Верховна Рада схвалила закон, що запроваджує використання хмарних технологій у державних органах влади. Як заявляв міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, мова йде про документ №2655. Він переносить основні процеси виробництва IT-серверів на так-звані “хмари”. Зокрема, Федоров зазначав: «хмарні технології дозволять знизити корупційні ризики на закупівлі обладнання, суттєво зменшити витрати з бюджету, а головне — прискорити впровадження інновацій в органах влади».

Звучить непогано. Але знаючи, як складно нашим держорганам інколи даються високотехнологічні рішення, потрібно усвідомлювати, що це буде складний процес. Адже по суті буде створюватися IT-інфраструктура, що має надавати нові якісні послуги громадянам. Це вимагає злагодженої роботи всіх ланок, пов’язаних між собою стандартизованими або власними технологіями роботи з даними.

Розумні рішення

Втім, при грамотному використанні хмарних технологій, перед Україною відкриваються нові цифрові можливості. Адже хмарні обчислення дозволяють ефективно проаналізувати дані будь-якої організації для найбільш різноманітних рішень. Зокрема, для пошуку шаблонів та відомостей, розробки прогнозів, покращення статистики або прийняття рішень, а також для багатьох інших бізнес-рішень.

Хмарні служби не просто так стали невід’ємним атрибутом розвинутих економік. Адже вони здатні підвищувати обчислювальну потужність і вводити у роботу величезну кількість нових корисних даних. Крім того, хмарні технології мають накопичувальний ефект та сприяють швидкому масштабуванню середовища при збільшенні їх обсягу.

Стратегічна перевага

Зрозуміло, що при правильному підході, державний сектор особливо виграє від переходу на хмарні сервіси, буквально трансформуючись до невпізнанності. В теорії це спричиняє позитивну ланцюгову реакцію, яка посилює цифровізацію економіки та може стати потенційним шансом для України скоротити цифровий розрив з розвинутими економіками світу. Такі процеси сприяють притоку інвестиції в критичну ІТ інфраструктуру та розробки програмних рішень. Це надзвичайно важливо для України, якщо, звісно наша держава прагне зупинити відтік талановитих IT-шників з України.

Загалом, якісна робота з хмарними технологіями може створити в Україні платформу для нової  моделі роботи з технологічними сервісами. Крім того, це має привести до скорочення бюджетних витрат. Адже на відміну від розвинутих країн, держоргани України ніяк не підтримували в використанні хмарних сервісів. Замість цього, вони роками мали утримувати власний штат IT-фахівців та сервіси для зберігання інформації. Зайве й казати, що це дорого і неефективно, адже обладнання для роботи застаріває, а бюджети на його оновлення дуже часто відсутні.

 Сказати не означає зробити

Втім, держоргани та підприємства України вже давно самі намагаються не витрачатися на закупівлю обладнання та переходити, що називається «у хмару», адже це набагато дешевше та ефективніше, ніж утримувати свій штат. Тим не менш, відсутність законодавчої бази щодо хмарних технологій  багато років не давала їм нормально працювати. Тепер ця ситуація нарешті змінюється.

Однак, використання усіх можливостей хмарних послуг держорганами потребує експертності та обізнаності як в цифровій, так і в юридичній сферах. Саме тому Associo, як Асоціація диджиталізації права та юриспруденції, прагне допомогти нашій державі використовувати потенціал хмарних технологій найбільш ефективно. Адже наша місія полягає у тому, щоб об’єднати юридичний та цифровий світ заради розвитку України та підвищення рівня життя наших громадян.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АСОЦІАЦІЯ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ПРАВА”
ГО “АДП”

Недержавна власність громадська організація Асоціація діджиталізації права (ГО “АДП”)

Ідентифікаційний код юридичної особи:
44729964

Ознака неприбутковості:
0032 – громадськi об’єднання

Контактна інформація

Місцезнаходження юридичної особи:

Україна, 65007, Одеська обл., місто Одеса, вул.Старопортофранківська,
будинок 107, квартира 21

Інформація для здійснення зв’язку:

Дзвоніть Безкоштовно! За цим номеров телефону  0800357238

Пишіть на цю Електронну адресу