Associo

Головна > Боти та фейки. Як з ними боротися?

Боти та фейки. Як з ними боротися?

Автор  Евгеній Ігнатенко      25.04.2022

Не секрет, що різноманітні фейки та боти давно стали зброєю у руках недоброзичливців. Одним із головних інструментів дискредитації бізнесу чи людини стала брехня та формування хибного образу в інформаційному полі. Адже, як казав майстер нацистської пропаганди Йозеф Геббельс: «Брехня, повторена тисячу разів, стає правдою».

У сучасному світі інформаційна зброя стає все більш ефективною та інколи набуває загрозливих масштабів. Її неможливо ігнорувати і дуже складно протидіяти. Фейки та боти –  це системна проблема, яка інколи зачіпає цілі держави. Саме тому, для ефективної протидії необхідні системні рішення, що дозволяють убезпечитись від фейків та ботів як на інформаційному, так і на юридичному рівнях.

 

Досвід війни

Систематичне використання фейків та ботів вже стало своєрідною візиткою росії в міжнародних ЗМІ. Наприклад, згідно досліджень українського аналітика Big Data Анатолія Шари, ще до початку війни в Україні російська пропаганда створювала цілі сітки з дезінформації у різних європейських країнах. Аналіз масивів даних за три роки засвідчив, що у статтях, які цікавили росію, до 60% коментарів могли належати кремлівським «тролям».

Наробітки, що дозволяють програмним шляхом знаходити й реагувати на боти та фейки давно стали важливою ініціативою у світі. Втім, з початком війни, інформаційний захист від російського агресора став питанням національної безпеки України. Саме тому вітчизняні IT-фахівці створюють різноманітні програми та боти, що допомагають боротися із російською пропагандою.

 

Інформаційна гігієна

Однією з таких програм став фактчек-бот в Telegram під назвою «Перевірка». За словами Центру протидії дезінформації при РНБО, цей бот може розпізнавати фейкові новини у соцмережах, викриваючи дезінформацію російських ЗМІ. Аналогічна робота проводиться з бот-аккаунтами, яких росіяни масово наставляли на український інфопростір.

 

На жаль, боти та фейки не є ексклюзивом російської сторони. Необтяжені мораллю конкуренти без зайвих вагань можуть використовувати брудні технології проти вас, знищуючи навіть бездоганну репутацію. І тут дуже важливо вчасно зрозуміти та протидіяти цій загрозі, використовуючи як цифрові, так і юридичні інструменти.

 

Правда та захист

Для Associo вкрай важливо створити місток між цифровою та юридичною галузями, для того, щоб ефективно реагувати на сучасні виклики. Ми, як Асоціація диджиталізації права та юриспруденції, розуміємо комплексність цієї роботи та який результат потрібен замовникам. Наша робота направлена на те, щоб юридично убезпечити замовника, притягти до відповідальності винуватців цькування. 

Це складний, але цілком можливий шлях, який може врятувати репутацію та бізнес людини. Експертність та досвід Associo дозволяє принести нові стандарти роботи в українську юридичну галузь за допомогою цифрових технологій. Адже асоціація диджиталізації права та юриспруденції створює новий, поєднуючи цифровий та юридичний світ.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АСОЦІАЦІЯ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ПРАВА”
ГО “АДП”

Недержавна власність громадська організація Асоціація діджиталізації права (ГО “АДП”)

Ідентифікаційний код юридичної особи:
44729964

Ознака неприбутковості:
0032 – громадськi об’єднання

Контактна інформація

Місцезнаходження юридичної особи:

Україна, 65007, Одеська обл., місто Одеса, вул.Старопортофранківська,
будинок 107, квартира 21

Інформація для здійснення зв’язку:

Дзвоніть Безкоштовно! За цим номеров телефону  0800357238

Пишіть на цю Електронну адресу