Associo

Кібербулінг та харасмент

Кибербулинг - юридична допомога Associo

Кібербулінг чи харасмент – сучасна форма злочинності в інтернеті. Як захистити себе та своїх дітей від переслідування, загроз, шантажу та покарати зловмисників на законодавчому рівні?

Мережа інтернет об’єднює людей із всіх куточків світу, дає нам неймовірну можливість обмінюватись інформацією. Більше не треба питати батьків, вчителів, або шукати відповідь серед книжок, достатньо лише ввести запит у пошуку.

Яка небезпека існує в мережі інтернет?

Якою б корисною не була ця бібліотека знань людства, навіть тут можливо натрапити на неприємності. В інтернеті ми можемо не тільки знаходити інформацію, але й спілкуватися з іншими людьми. Для цього існують соціальні мережі.  У процесі спілкування люди мають різні наміри: як просто перелистування, так і різні маніпуляції. Соціальні мережі – це відкрите поле для всіх людей, включаючи шахраїв та злочинців.

Небезпека, яка існує не тільки у комп'ютері

Булінг, переслідування, домагання виникають і у реальному житті. Булінг являє собою переслідування із подальшим знущанням, образами. Частіше булінг зустрічається у школах, інститутах, колективах, де одна особа, або група людей знаходять об’єкт для висміювання. Останні роки цю проблему поширюють значно більше, ніж у минулому, коли такі форми знущання замовчувалися і сприймалися, як “забавки” дітей. Це стає корисним рушієм заходів проти булінгу, після якого може знадобитися психологічна допомога.

Як булінг перейшов у мережу?

Якщо у житті булінг є знущанням і ми знаємо зловмисників, то у мережі інтернет це може бути будь хто. Будь хто, який може становити загрозу навіть здоров’ю та життю.  Користуючись соціальними мережами, ми викладаємо свої фото, особисті данні, різноманітну інформацію про наших близьких людей.  Анонімні злочинці по ту сторону екрану можуть легко збирати цю інформацію та використовувати її у різних цілях.

Із чого складається кібербулінг?

-Агресія, одноособні або групові образи, висміювання, приниження особистості. Це найпоширеніший вид кібербулінгу.

 -Маніпуляції у перелистуванні, погрози вам, або вашій дитині. Запугування дуже діють на свідомість дітей, тому вони легко можуть стати об’єктом кібербулінгу.

 -Зламування соціальних мереж та крадіжка приватних даних, фото або відео. Це може перерости у шантаж чи оприлюднення особистої інформації задля знущання.

 -Переслідування, або сучасною мовою сталкінг. Небажане нав’язування, можливі подарунки, домагання, частіше це зустрічається у відношенні жінок, але може виникнути з дітьми, незважаючи до полу.

Основним двигуном кібербулінгу є анонімність. Люди можуть дозволяти собі все, коли їх не бачать, не чують і не знають, хто вони є.

 Особливо можуть постраждати діти, які не мають великого бажання ділитися з дорослими всім, що їх бентежить.

Як зрозуміти, що ваша дитина може бути жертвою кібербулінгу?

  • Ваша дитина скриває від вас інформацію на своєму телефоні, оповідання.
  • Після користування інтернетом, Ваша дитина має поганий, сумний настрій.
  • Якщо Ви питаєте свою дитину про те, що відбувається, вона відстороняється та не хоче ділитися подробицями.

Поради, щодо користування інтернетом та соціальними мережами

  • Не поширюйте свої особисті дані, такі як: номер телефону, адреса, дані батьків, паспортні дані. Це чудова можливість використати таку інформацію проти вас.
  • Якщо Ви натрапили на образи, сталкінг, бачите щось підозріле, не треба закриватися і вирішувати це самому. Поділиться цим із сім’єю, друзями, близькими людьми, не відмовляйтеся від підтримки та шукайте допомогу.
  • Якщо за якоюсь причиною Ви не можете знайти підтримки близьких людей, вагаєтесь у цьому, то можете на деякий час відкласти користування соціальними мережами. Відпочиньте, займіться іншими справами, які будуть відволікати вас від негативу в інтернеті.
  • Ви завжди можете обмежити доступ для підозрілої людини, заблокувавши її. Така можливість зараз є у всіх соціальних мережах.

Стоп кібербулінг

У деяких випадках кібербулінг може привести до наслідків у житті. Щоб запобігти цьому, наша компанія надає кваліфіційну допомогу проти кібербулінгу. 

Кібербулінг для дітей

Щоб показати на прикладі, ми розповімо вам історію про дівчинку Машу. Всі імена змінено в цілях конфіденційності.

Одним чудовим літнім днем, мама сповістила Машу про те, що треба переїзджати у безпечніше місце.

Дівчинку записали у нову школу, де вона знайшла нових друзів, які їй сподобались. Все стало ще краще, коли вона дізналась, що подобається одному гарному хлопчику. Але у класі була Ліза, якій вже давно подобається цей хлопчик. Лізі ця ситуація не сподобалась, вона налаштувала всіх своїх знайомих проти дівчини. Почала писати образливі коментарі під кожним новим фото дівчинки, від чого Маша періодично була сумна, та плакала, цим вона і розпочала кібербулінг. Маша не казала нічого мамі і просто закривалась у кімнаті. Одного разу мама побачила повідомлення про коментар Лізи і почала розпитувати доньку. Звичайні розмови із батьками кривдниці не допомгли, тому мама Марії звернулась за допомогою в інтернет. Там вона знайшла наш сайт, де звернулась до нас із проханням допомогти її дочці подолати кібербулінг. Ми провели експертизу, зібрали всі факти та віддали справу на досудовий розгляд, юридично оформивши її. Батьки Лізи, дізнавшись про це, сильно вибачались і казали, що такого більше не повториться. І справді, про цю ситуацію дізналась вся школа, тому у Маші з’явилося ще більше нових друзів, а Ліза у всьому зізналась, вибачившись перед новенькою дівчинкою в колективі.

Поради щодо кібербулінгу

Одже, ви не ігноруєте факти погроз, оприлюднення або збір ваших данних, образ, підозрілої поведінки щодо Вас або Вашої дитини і звертаєтеся до нас.

Ми проводимо експертизу, знаходимо докази та відправляємо їх на розгляд для законодавчого вироку.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АСОЦІАЦІЯ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ПРАВА”
ГО “АДП”

Недержавна власність громадська організація Асоціація діджиталізації права (ГО “АДП”)

Ідентифікаційний код юридичної особи:
44729964

Ознака неприбутковості:
0032 – громадськi об’єднання

Контактна інформація

Місцезнаходження юридичної особи:

Україна, 65007, Одеська обл., місто Одеса, вул.Старопортофранківська,
будинок 107, квартира 21

Інформація для здійснення зв’язку:

Дзвоніть Безкоштовно! За цим номеров телефону  0800357238
Пишіть на цю Електронну адресу