Associo

Головна > Україна – новий крипторай? Або трохи про легалізацію криптобірж

Україна – новий крипторай? Або трохи про легалізацію криптобірж

Автор  Евгеній Ігнатенко  25.04.2022

Війна в Україні, попри всі жахи та руйнування, ховає в собі неочевидні можливості. Адже дає змогу розв’язувати проблеми, що не вирішувались десятиріччями. Одне із таких питань, це легалізація криптобірж та регуляція криптовалютного ринку загалом. І ми, як Асоціація диджиталізації права та юриспруденції хочемо поєднати усіх хто причасний до криптосектору, щоб захистити їх активи. Наша мета – створити місток між криптобіржею та НБУ, між цифровими активами та регулятором. Тому питання криптобірж є наріжним каменем всієї цифрової галузі України.

Як відомо, легалізація криптобірж й досі є предметом обговорення не лише в Україні, але й у світі. Всупереч всім ризикам та непрогнозованості криптовалюти, сьогодні очевидно що за саме нею майбутнє. Навіть застереження таких мастодонтів світової фінансової системи як Уорен Баффет, на книгах якого виросло не одне покоління фінансистів більше не здатні зупинити цього процесу. Криптовалюти будуть поширюватися та невпинно входити в усі сфери нашого життя. Питання лише у тому, як саме це буде вбудовано у світову фінансову систему і які держави стануть лідерами цього процесу.

 

Потенціал крипторинку

Вже сьогодні зрозуміло, що для післявоєнної України недостатньо нормалізації життя. Нашому суспільству необхідний стрибок в економічній, технічній та науковій сферах, якщо ми дійсно плануємо стати частиною західного світу. І розвиток криптобірж може стати одним із таких шляхів. В Україні вже почали працювати легальні криптопроцесинги, а підписаний Президентом Зеленським закон «Про віртуальні активи» проливає світло на можливе майбутнє українського криптовалютного ринку. Крім того, за даними міжнародного рейтингу Global Crypto Adoption Index-2021, наша держава посідає четверте місце у світі за обсягом купівлі й продажу криптовалюти. Навіть до війни це був один із найпопулярніших напрямів для інвестицій, а після нападу росії, криптовалюти буквально стали інструментом боротьби.

Як це не дивно, але російське вторгнення в Україну відкрило неочевидну зручність криптовалют. Переведені у крипту активи допомагають захиститися від девальвації. Щобільше, коли інші фінансові інструменти були паралізовані, криптопереводи допомагали збирати кошти на армію та допомогти біженцям. Це дозволяє припускати, що у післявоєнні часи ринок криптовалют в Україні може чекати значний ріст. Однак, для цього потрібно буде належне законодавче врегулювання і перші кроки у цьому напрямку вже зроблені.

Крипта на війні

Як зазначав заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, війна стала стимулом для популяризації криптовалют, адже дозволяє швидко допомагати бійцям на фронті та не підпадає під звичні обмеження. «Офіційно криптою можна платити у багатьох західних країнах – Польщі, Німеччині, США. Це зручний міжнародний інструмент. Крім того, це швидко. Зокрема криптовалютна транзакція може зайняти до пʼяти – десяти хвилин. Разом з тим, SWIFT-платіж обробляється банками близько трьох днів», – зазначив Олександр Борняков.

Пожертвування, які українці зібрали під час війни через крипту, сягають сотні мільйонів доларів. На це відреагували й у Мінцифрі, вирішивши створити перший військовий державний криптофонд для допомоги нашим бійцям на фронті. Сама собою напрошується думка, що якщо держава робить таки кроки на базі криптовалютної біржі, у цьому випадку Kuna, то у майбутньому на нас чекатиме поглиблення процесів пов’язаних із роботою криптобірж.

Україна – майбутній крипторай?

Чи зможе наша держава взяти на себе роль одного з лідерів криптобізнесу  – залежить від нас самих. Зрозуміло одне, Україні потрібна повна легалізація криптобірж та зрозумілі законодавчі регулятори. За словами чиновників, для того, щоб вивести криптовалютний ринок України в повністю легальне поле, потрібно ще три місяці. Зокрема, за словами Олександра Борнякова, у Верховній Раді найближчим часом мають розглянути законопроєкт про оподаткування криптоактивів.

Втім, саме це може стати каменем спотикання на шляху росту зацікавленості бізнесу у криптоінвестиціях. Адже високі податки ніколи не сприяли розвитку галузі. Разом з тим, розорена війною Україна вочевидь потребуватиме усіх наявних грошових надходжень і оподаткування перспективного сектору може здаватися чиновникам єдиним логічним кроком. Який шлях обере наша держава  – поки що важко сказати, зрозуміло одне  – Україні доведеться працювати з криптовалютою. І лише від якості нашої стратегії залежатиме результат. Перед нами, так би мовити, «чистий аркуш» криптовалютного майбутнього України, а такі речі як легалізація криптобіржі чи законодавчі регулятори  – це ті фарби, якими ми цей аркуш розфарбуємо.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АСОЦІАЦІЯ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ПРАВА”
ГО “АДП”

Недержавна власність громадська організація Асоціація діджиталізації права (ГО “АДП”)

Ідентифікаційний код юридичної особи:
44729964

Ознака неприбутковості:
0032 – громадськi об’єднання

Контактна інформація

Місцезнаходження юридичної особи:

Україна, 65007, Одеська обл., місто Одеса, вул.Старопортофранківська,
будинок 107, квартира 21

Інформація для здійснення зв’язку:

Дзвоніть Безкоштовно! За цим номеров телефону  0800357238

Пишіть на цю Електронну адресу