Associo

Вивіз картини без довідки

Вивіз картини без довідки

Відповідь: як вивезти картину за кордон

Перш за все, слід визначити чи є Ваші картини культурною цінністю від цього залежатиме яким саме буде перелік необхідних документів.

Зробити це можна за допомогою проведення державної експертизи культурних цінностей, проведення якої регламентується Законом України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» від 21.09.1999 № 1068-XIV (далі Закон) та Порядком проведення державної експертизи культурних цінностей та розмірів плати за її проведення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2003 року №1343 (далі Порядок). Така експертиза проводиться установами, закладами культури, іншими організаціями, перелік яких затверджено Наказом Міністерства культури України від 31.03.2017 року №267. Так, перелік організацій, що уповноважені здійснювати експертизу предметів образотворчого мистецтва, ми навели у Додатку 1.

Згаданою вище Постановою КМУ від 26.08.2003 року № 1343 затверджено також Розміри плати (тарифи) за проведення державної  експертизи культурних цінностей. Так, за проведення експертизи творів живопису необхідно сплатити 12 грн. 38 коп./за одиницю (за проведення простої експертизи, що не потребує вивчення додаткової спеціалізованої літератури) або  24  грн. 76 коп./за одиницю (за проведення складної експертизи, що передбачає вивчення додаткової спеціалізованої літератури). Якщо об’єкти складно транспортувати для проведення експертизи можливо провести державну експертизу за місцем знаходження таких об’єктів. У такому разі до встановленого розміру плати застосовується підвищений  коефіцієнт, який становить 50%. Транспортні витрати здійснюються за рахунок заявника. Якщо експертизу потрібно провести   терміново – також необхідно буде доплатити (підвищений  коефіцієнт –  25%).

Відповідно до пункту 6 Порядку для проведення експертизи потрібно надати:

  • письмову заяву із зазначенням мети тимчасового вивезення картин з території України;
  • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення особи  громадянина  України,  паспорт  громадянина  України для виїзду за кордон,  дипломатичний  паспорт,  службовий  паспорт,  посвідчення особи  моряка, посвідчення  особи  без громадянства для виїзду за кордон);
  • об’єкти експертизи (картини) у разі можливості їх транспортування;
  • два примірники переліку об’єктів, заявлених до тимчасового вивезення;
  • два примірники кольорових фотокарток об’єктів розміром 13х18 см.

  Відповідно до абзацу 1 пункту 14 Порядку строк проведення експертизи залежить від ступеня її складності і становить до 30 календарних днів від дати прийняття заяви та об’єктів на експертизу. Експертиза проводиться після здійснення попередньої оплати. За її результатами надається експертний висновок. Огляд предметів і підготовка експертного висновку може проводитися і за Вашої відсутності.

Якщо експертиза встановить, що картини не належать до культурних цінностей.

Такий експертний висновок можна використовувати при перетині кордону для пред’явлення працівнику митниці, у разі, якщо в нього виникне враження, що Ваші картини можуть належати до культурних цінностей. Також такий експертний висновок додається до поштового відправлення у разі, якщо Ви вирішите переслати Ваші картини поштою. 

Якщо у експертному висновку буде вказано, що картини є культурною цінністю

Необхідним є отримання спеціального дозволу   Свідоцтва на право тимчасового вивезення культурних цінностей. Для цього необхідно звернутись до відділу переміщення, вивезення та повернення культурних цінностей Міністерства культури та інформаційної політики України (тел.: (044) 272 48 02, (044) 272 48 07, (044) 272 48 08; адреса: вул. Ярославів Вал, 36, м. Київ). Відповідно до Інформаційної картки, затвердженої наказом Мінкультури від 17.11.2014 р. № 562  дана послуга є безоплатною. Граничний строк надання послуги складає 30 календарних днів з дня подання клопотання. Відповідно до частин 1, 2 статті 24 Закону Вам необхідно буде подати до Мінкультури:
  • клопотання про дозвіл на тимчасове вивезення культурних цінностей,
  • копію угоди з приймаючою стороною про мету, гарантії надійного зберігання та повернення культурних цінностей в обумовлений угодою строк, засвідчену посадовою особою Мінкультури, або нотаріально;
  • документ про страхування культурних цінностей, що тимчасово вивозяться, із забезпеченням усіх випадків страхового ризику або документ про державні гарантії фінансового покриття будь-якого ризику, виданий країною, яка приймає культурні цінності;
  • документ, що підтверджує право власності на культурні цінності;
  • висновок державної експертизи.
Саме отримане Свідоцтво слугуватиме підставою для пропуску зазначених у ньому картин через митний кордон України. Варто також зазначити, що згідно із статтею 11 Закону заявлені до тимчасового вивезення та повернуті після тимчасового вивезення культурні цінності підлягають обов’язковій державній експертизі.

Найбільш ймовірно, що для Ваших картин отримання такого Свідоцтва все ж не є необхідним, так як живопис, створений після 1950 року віднесено до Переліку сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю не потрібен.

ПЕРЕЛІК

державних установ, закладів культури, інших організацій, яким надається
право проведення державної експертизи предметів образотворчого мистецтва 

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АСОЦІАЦІЯ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ПРАВА”
ГО “АДП”

Недержавна власність громадська організація Асоціація діджиталізації права (ГО “АДП”)

Ідентифікаційний код юридичної особи:
44729964

Ознака неприбутковості:
0032 – громадськi об’єднання

Контактна інформація

Місцезнаходження юридичної особи:

Україна, 65007, Одеська обл., місто Одеса, вул.Старопортофранківська,
будинок 107, квартира 21

Інформація для здійснення зв’язку:

Дзвоніть Безкоштовно! За цим номеров телефону  0800357238
Пишіть на цю Електронну адресу